Nie odpuszczamy Majówki

…czyli propozycje Restauracji Zacisze dla urozmaicenia czasu kwarantanny i nadchodzący sezon na grilla 🙂

Każda z restauracji głowi się i troi jak utrzymać się na rynku, jak sprzedać własny produkt i jak odzyskać gości. Niektórzy produkują weki, inni sprzedają vouchery, a my postanowiliśmy zająć się tym  co potrafimy najlepiej, czyli przygotowaniem świeżych posiłków z uwzględnieniem nadchodzącej majówki – tylko tym razem w nieco innej formie i z dodatkowymi gratisami.

Menu nie tylko na weekend, środa też jest dobra na party czy grilla

Naszą nową propozycją są przekąski na wynos, które dostosujemy do danej okazji. Imieniny, urodziny, czy zbliżająca się ‘majówka 2020’ w nieco innej niż dotychczas odsłonie, nie będą nam straszne. I tak zestawy imprezowych przekąsek mogą wyglądać następująco:

  • Karczek pieczony w świeżych ziołach, rolowany z chrzanem / Schab ze śliwką / Pasztet domowy / Tymbaliki (galaretki)  rybno – warzywne.

  • Carpaccio z polędwiczki wieprzowej / bazyliowe pesto / parmezan / pomidorkami cherry / kapary.

  • Carpaccio wołowe / kapary / pomidorki cherry / parmezan.

  • Sałatka skandynawska / ziemniaki / mięsa pieczysty / ogórek konserwowy /  por / sos musztardowy

 

 

Przekąski na niecodziennego grilla

Zdajemy sobie także sprawę, iż aktualnie ciężko jest korzystać z naszego urokliwego ogrodu, lecz nadal chcemy, aby Wasze spotkania obfitowały w smaczne przekąski oraz dania na grilla, które wychodząc z restauracyjnej kuchni Zacisza może choć trochę odmienią i umilą obecny czas. Poniżej propozycje naszych fantazji grillowych:

  • Papryka faszerowana (½ papryki/ser pleśniowy/warzywne ratatouille)

  • Papryka faszerowana (½ papryki/wieprzowina/parmezan)

  • Kofty –  szaszłyki z mięsa mielonego na orientalnie (+ sos Tzatziki)

  • Kaszanka marynowana z salsą ogórkową

 

Przy grillowym menu nie może zabraknąć tradycyjnej zupy bogracz z kolorowymi warzywami, wieprzowiną, pieczarkami oraz czerwoną fasolą. Na deser proponujemy już kultową szarlotkę.

Chętnie przygotujemy także tradycyjne potrawy na grilla w majówkę, takie jak karkówkę czy szaszłyki, potrzebujemy tylko informacji odrobinę wcześniej.

Jak wspomnieliśmy, nie obędzie się bez gratisów!

Do zamówień zestawów przedstawionych na FB i stronie www dodajemy sosy do przekąsek, naszą pyszną kawę Vergnano (którą można także osobno kupić),  a nawet wino. Szczegóły całego zamówienia umówimy już podczas kontaktu, do którego zapraszamy z całego serca.

Zobacz również