O jakiej porze jada się lunch?

Podstawowymi posiłkami w życiu praktycznie każdego człowieka są: śniadanie, obiad oraz kolacja. To właśnie dzięki nim ludzki organizm posiada pokłady energii niezbędne do codziennego funkcjonowania, a także wykonywania większego wysiłku. Jednak nie zawsze dysponujemy odpowiednią ilością czasu, aby móc w warunkach domowych za każdym razem zjeść pełnowartościowe danie. Z tego właśnie względu warto wprowadzić do codziennego rytmu dnia lunch.

Co to jest lunch i kiedy jest czas na jego spożycie?

Mianem lunchu określa się lekki i szybki posiłek składający się najczęściej z jednego dania głównego, który spożywa się w trakcie krótkiej przerwy obiadowej. W Polsce jako jego odpowiednik określana jest przekąska między śniadaniem, a obiadem – czyli drugie śniadanie. Czas na lunch nie jest sztywno określony, przyjęło się, najczęściej jest on serwowany w dwóch ramach czasowych – w godzinach 10-13 lub 12-14. Stąd łatwo jest dostosować jego spożycie do trwającej w pracy przerwy.

Jaki posiłek najlepiej sprawdza się jako lunch?

Większość ludzi przygotowuje dla siebie lunch w zaciszu własnego domu. Pozwala to na eksperymentowanie z posiłkami i dużą dowolność w ich komponowaniu. Niezmiennie dużą popularnością cieszą się kanapki zawierające najróżniejsze składniki. Zielona sałata, plaster szynki i żółtego sera z dodatkiem pomidora lub papryki to najczęściej stosowane rozwiązanie. Jako lunch idealnie sprawdzają się również dania na ciepło, takie jak zupy, np. z dyni, czy zupa krem z pora. Bardzo szybkie do zrobienia są wszelkiego rodzaju sałatki, czy to z warzyw
z dodatkiem sera i kawałków pieczonej piersi z kurczaka, czy to bardziej na słodko – czyli owocowe. Takie posiłki są nie tylko smaczne i zdrowe, ich kolorystyka sprawia, że są również atrakcyjne wizualnie. Osoby, które nie dysponują zbyt dużą ilością wolnego czasu mogą skorzystać z ofert restauracji, gdzie znajdą bogate menu i będą mogły również odetchnąć od obowiązków.

Wyjście na lunch w gronie rodzinnym

Większość rodziców bardzo dużo czasu spędza w pracy i na rodzinne spacery może sobie pozwolić dopiero w weekend. Aby się zrelaksować i odetchnąć od trudów dnia codziennego, warto wybrać się do miejsca pełnego zieleni i pięknych widoków. Jednym z takich urokliwych miejsc w Gdańsku jest nasza restauracja Zacisze, usytuowana na osiedlu Łostowice.
Do zaoferowania mamy nie tylko pyszne dania, ale również kącik zabaw przygotowany specjalnie dla najmłodszych. Jest to w pełni przyjazna restauracja dla dzieci i to o każdej porze roku. Otacza ją wielki zielony ogród, w którym pociechy mogą się bawić do woli pod czujnym okiem rodziców relaksujących się przy stolikach rozstawionych na trawniku. W takich warunkach można w pełni korzystać z uroków, jakie daje czas wolny.

Spotkanie z kontrahentem w porze lunchu

Organizowanie spotkań biznesowych w restauracjach jest również bardzo dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców. To właśnie w takich lokalach zapewniana jest kameralna atmosfera, dzięki której można swobodnie rozmawiać o ważnych sprawach firmowych czy nawiązywać wstępne współpracę z nowymi kontrahentami. Pora lunchu jest do tego idealnym czasem – właśnie w godzinach około południowych kontakty biznesowe nawiązują przedsiębiorcy z takich krajów jak np. Stany Zjednoczone.

Spożywanie pozostałych posiłków o określonych porach jest bardzo istotne

Każda osoba powinna jeść posiłki w wyznaczonym przez siebie czasie przy jednoczesnym zachowaniu odpowiednich odstępów. Śniadanie uznawane jest za najważniejsze danie dnia
i pozwala zachować organizm w należytym zdrowiu, dlatego koniecznie powinno się je spożywać codziennie, między 6 a 10 rano. Obiady z kolei powinny być najbardziej obfitymi posiłkami i najlepiej, kiedy zasiadamy do nich przed godziną 15-stą. Pora ostatniego posiłku, jakim jest kolacja, wyznaczona jest między 17 a 21 godziną i musi być dopasowana do indywidualnego stylu życia. Samo danie powinno być przede wszystkim niewielkie
i lekkostrawne, a zjedzenie go zaleca się nie później niż na dwie godziny przed snem. Czas na lunch i podwieczorek przypada na 2-4 godziny po śniadaniu i obiedzie. Co ważne, w nocy odstęp między kolacją a śniadaniem winien wynosić 12 h.

 

Lunch jest posiłkiem, który na stałe zagościł w menu wielu osób pracujących na etacie oraz prowadzących własny biznes. Nieraz staje się nieodzownym elementem w negocjacjach biznesowych, a spożywanie go nie tylko może pomóc w utrzymaniu właściwej diety, ale pozwala również trochę odetchnąć od wykonywania codziennych obowiązków.

Zobacz również